Sport

Hajrá srácok! Magyar dobogósok a maratoni kajak-kenu világbajnokság szombat délelőttjén

Kiszli Vanda ezüst-, Kőhalmi Emese pedig bronzérmes lett a női kajak egyes hagyományos távú versenyén a horvátországi Metkovicban zajló maratoni kajak-kenu világbajnokságon.

A viadal honlapja szerint a Neretva folyón rendezett szombati 26,2 kilométeres távon Kiszli – aki címvédőként és idei Európa-bajnokként szállt vízre – közel hat másodperccel kapott ki a svéd Melina Anderssontól. Kőhalmi 44 másodperccel maradt le az aranyérmestől, és lett harmadik. A csütörtöki, úgynevezett rövidkörös viadalon, ami 3,4 kilométer volt, ugyancsak Andersson diadalmaskodott, akkor Kőhalmi végzett a második, míg Kiszli a harmadik helyen.