Erre bizony nem leszünk büszkék: borzasztó a helyzet a magyar gyerekegészségügyben, az uniós lista végén vagyunk
Az Eurostat 2021-es adatai szerint, amit a napokban hoztak nyilvánosságra, az unióban élő gyerekek 3,6 százalékának nincsenek kielégítve az egészségügyi igényeik, és Magyarország a legrosszabb helyzetű országok között van – írja a Szeged365.hu a Portfolio információira hivatkozva.
A legrosszabb arányt, 7,3 százalékot Lengyelországban mérték, őket követi Lettország (6,4 százalék), majd Magyarország és Románia egyaránt 4,7 százalékos aránnyal. Az Eurostat szerint a helyzet – érthető módon – sokkal rosszabb az egyszülős családoknál, ott az uniós átlag 5,3 százalék. A legalacsonyabb arányt Ausztriából (0,3 százalék) és Luxemburgból (0,4 százalék) jelentették, majd Horvátország (0,9 százalék), illetve Málta, Litvánia és Ciprus (mindegyiken 1,5 százalék) következett.
BAJ VAN A FOGÁSZATTAL IS
A Portfolio információi szerint 2021-ben a fogászati ellátás helyzete hasonló, bár valamivel rosszabb volt, mint a kielégítetlen egészségügyi szükségleteké, mivel a gyermekes háztartásokban élő gyermekek 4,4%-a nem kapta meg a szükséges fogászati ellátást, ami 2017 óta 1,8 százalékpontos emelkedést jelent. A megfelelő fogászati ellátást nem kapó gyermekek aránya
- Lettországban volt a legmagasabb (7,7 százalék),
- majd Spanyolország (7,1 százalék),
- Magyarország (7 százalék),
- Szlovénia (6,8 százalék)
- és Portugália (6,4 százalék) következett.
A skála alján a legalacsonyabb arányt Luxemburgban (0,6 százalék), Horvátországban (0,8 százalék), Svédországban (1,1 százalék), valamint Ausztriában és Olaszországban (1,2 százalék) regisztrálták.