Sport

Szép volt, fiúk! Hatalmasat küzdött, bronzérmes lett a Kecskeméti RC a Magyar Kupában

A Kecskemét szerezte meg a bronzérmet a férfi röplabda Magyar Kupában, miután a DRK négyes döntő vasárnapi helyosztóján 3-1-re legyőzte a Pénzügyőrt az Érd Arénában.

Az első játszmát a fővárosiak, a másodikat a KRC nyerte minimális, kétpontos különbséggel, ugyanakkor a második felvonásban Jókay Zoltán címvédő együttese bokasérülés miatt elveszítette legjobbját, Kiss Dánielt, aki az egyik kecskeméti röplabdázó lábára érkezett le.

A sok hibát hozó harmadik szett ismét a kecskemétieké lett, akik a negyedik felvonást is megnyerték, ezzel lezárták a 123 perces összecsapást. A találkozó legeredményesebb játékosa a Pénzügyőr rutinos feladóátlója, Kovács Zoltán lett 22 ponttal, míg a nyertes csapatból minden támadójátékos tíz pont felett teljesítménnyel zárt. A legeredményesebb játékosaink: Kecskeméti és Varga 17-17 pontot szereztek, Boldizsár 14-et.