Közélet

Az elmúlt fél év eredménye: nálunk nem várnak arra, hogy az áldozat keresse fel a Kecskeméti Áldozatsegítő központot, rögtön felajánlják szolgálatukat

Az idei év elmúlt időszakának együttműködését értékelte a Bács-Kiskun Vármegyei Rendőr-főkapitányság és a Kecskeméti Áldozatsegítő központ – tudtuk meg a rendőrség beszámolójából. Mint kiemelték, a bűnmegelőzési tevékenység fontos területe az áldozattá válás megelőzése, az áldozatok védelme és segítése.

Mint írják, az áldozatsegítés rendszere a bűncselekmény, a tulajdon elleni szabálysértés következtében elszenvedett hátrányokon, a megrázkódtatásokon próbál enyhíteni. A rendőrök fáradhatatlanul azon dolgoznak, hogy a krízishelyzetbe került emberek minél könnyebben, gyorsabban, és a legközvetlenebb módon vehessék igénybe az áldozatsegítő szolgálatok nyújtotta, személyre szabott segítséget az áldozatsegítő központokban.

Éppen ezért a Bács-Kiskun Vármegyei Rendőr-főkapitányság vezetője, Dr. Gulyás Zsolt r. dandártábornok, Dr. Kovács Gábor r. alezredes, bűnügyi-rendőrfőkapitány helyettes, Váróczi-Bakos Rita c. r. őrnagy, a főkapitányság bűnmegelőzési osztályának megbízott vezetője és Dr. Barta Gábor, a Kecskeméti Áldozatsegítő Központ koordinátora összeültek, hogy átbeszéljék az elmúlt fél év eredményeit.

A SÉRTETTEK KÖZEL FELE ÉLT AZ ÁLDOZATSEGÍTÉS LEHETŐSÉGÉVEL

A főkapitányság vezetője arról számolt be, hogy a vizsgált időszakban a sértettek közel fele élt az áldozatsegítés lehetőségével, Dr. Barta Gábor pedig elmondta, hogy – a rendőrség közreműködésével – a vármegyeszékhely áldozatsegítői megközelítőleg 800 személlyel vették fel a kapcsolatot. A szakemberek ugyanis nem várnak arra, hogy az áldozat keresse fel őket, hanem felajánlják szolgálatukat. Arra törekszenek, hogy ne legyen olyan áldozat, aki nem értesült a segítség ezen lehetőségeiről. A rendőrfőkapitány és a szociális szféra képviselője hosszútávú együttműködést, a hatékonyság növelése érdekében pedig minél több áldozat elérését, és részükre a széleskörű támogatások biztosítását tűzték ki célul.

Fontos tudni:

  •  Ha intézkedést igénylő jogsérelem ért, hívd a 112-es egységes európai segélyhívó számot!
  • Amennyiben bűncselekmény áldozatává váltál, tárcsázd az éjjel-nappal ingyenesen hívható 06-80-225-225-ös telefonszámot!

Kapcsolódó cikkek

'Fel a tetejéhez' gomb