Fizetésemelést kaptak a magyar légierő kecskeméti állományába tartozó pilóták is, havi bruttó 2-3 milliót vihetnek haza
Jelentős illetményfejlesztést kaptak a magyar légierő pilótái és műszaki szakemberei. Az emelt bér március első napjaiban érkezett meg. Mint megtudtuk, a kecskeméti vadászpilóták fizetése is nőtt ezzel.
Jelentős illetményfejlesztést kaptak a magyar légierő pilótái és műszaki szakemberei, közölte Szalay-Bobrovniczky Kristóf honvédelmi miniszter. A béremelés a vadászpilótákat, a szállító- és kiképzőrepülőgép-pilótákat, a szállító- és harcihelikopter-vezetőket, valamint a repülő műszaki és az előretolt repülésirányító szakembereket érinti. Az emelt bért az érintettek március első napjaiban megkapták.
ÁTLAGOSAN 2-3 MILLIÓRA IS NŐHET A FIZETÉSÜK
Mint kiderült, a legtapasztaltabb pilóták bére így átlagosan másfél millió forintról két-három millió forintra is emelkedhet beosztástól, a repülő szolgálatban eltöltött évektől, valamint képesség alapú függően. Magyarország NATO- és V4-kötelékben is ellátja más országok légtérrendészeti feladatait, így a balti országok mellett Szlovénia és Szlovákia légterének védelmében is részt vesznek a magyar Gripenek, erősítve ezzel Európa biztonságát. A légi szállítási, továbbá a helikopterképesség fejlesztése szintén kiemelten fontos a magyar haderő számára, hazai és nemzetközi környezetben egyaránt – áll a közleményben.
A KECSKEMÉTI PILÓTÁK IS RÉSZESÜLNEK AZ EMELÉSBEN
A tájékoztatás szerint Szalay-Bobrovniczky Kristóf kiemelte: az érintett állomány kiképzettsége új szintre lépett, legtöbbjük már rendelkezik a Combat Ready, azaz a harckész minősítéssel. A HM tájékoztatása szerint a kecskeméti MH vitéz Szentgyörgyi Dezső 101. Repülődandár személyi állományába tartozó, JAS-39 Gripen többcélú vadászgép, az Airbus A319 közepes hatótávolságú szállító repülőgép, valamint a Dassault Falcon 7-X nagy hatótávolságú futár és közepes szállító repülőgép pilótái havonta bruttó kétmillió és hárommillió forint körüli kiemelt illetményt kapnak. A szolnoki MH Kiss József 86. Helikopterdandár személyi állományába tartozó, az Airbus H145M könnyű, többcélú helikopter, az Airbus H225M helikopter, az Mi-24 harci helikopter, az AS-350 kiképző helikopter, valamint a Zlin kiképző repülőgép pilótái havonta bruttó két és fél millió forint körüli összegű kiemelt illetményben részesülnek.
MÁRCIUSBAN JÖN AZ ELSŐ EMELT FIZETÉS
A Magyar Honvédség katonái márciusban kapják meg az átlagosan 11 százalékkal megemelt illetményüket, a béremelés számukra januárig visszamenőleges. A kormány kétlépcsős, jelentős mértékű illetményemelésének első üteme 2022 szeptemberében valósult meg, annak mértéke átlagosan 26,4 százalék volt. Idén a legénységnél átlagosan 12 százalékos, az altiszti állomány esetében átlagosan 11 százalékos, a tisztek esetében átlagosan 10 százalékos illetményfejlesztés valósul meg, áll a közleményben.