Lábon álló gabona égett Bács-Kiskun területén – ötszáz négyzetméternyi cserjés terület is égett (frissítve)
Kedden a koraesti órákban lábon álló gabona gyulladt ki Tiszaug külterületén. A nagyjából harminchektáros területen a tűz több irányba is terjedt, de egy erőgép körbetárcsázta az égő részt, és ezzel sikerült megállítani a lángok elharapódzását.
Tiszakécskei önkormányzati és kunszentmártoni hivatásos tűzoltók vízsugarakkal oltották el az égő gabonát, illetve a mellette lévő cserjés, bozótos területet, már az utómunkálatok zajlanak – derül ki a katasztrófavédelem közleményéből.
FRISSÍTVE: ÖTSZÁZ NÉGYZETMÉTERNYI ZSOMBÉKOS, CSERJÉS TERÜLET IS ÉGETT
„Az előzetes becslésekhez képes kisebb, egy nagyjából tizennyolc hektáros területet érintett a tűz. Körülbelül tíz-tizenkét hektáron égett le a lábon álló búza, illetve ötszáz négyzetméternyi zsombékos, cserjés terület is égett. A lángokat már eloltották, a tűzoltók három vízsugárral már az utómunkálatokat végzik” – olvasható a katasztrófavédelem az esethez kapcsolódó frissítésében.



