Sport

Illés Fanni fantasztikus úszást követően paralimpiai ezüstérmes 100 méter mellúszásban

A második helyen végzett Illés Fanni a párizsi paralimpián a 100 méteres mellúszás döntőjében. A címvédő magyar versenyző mindössze négy századdal maradt el a győztes olasz Giulia Ghirettitől, írta meg a Nemzeti Sport.

Illés, aki címvédőként a második legjobb idővel került be a döntőbe, fél távnál még csak a negyedik helyen haladt, de a második ötvenen fantasztikus tempóban zárkózott fel az éllovasokra. A vezetést is átvette a táv utolsó negyedében, de az olasz Giulia még gyorsabban finiselt, és bár csak négy századdal, de megelőzte úszónkat.

Illés ezzel az ezüsttel a magyar küldöttség második érmét szerezte meg a paralimpián.

KONKOLY ZSÓFIA SZEREZTE AZ ELSŐ MAGYAR PARALIMPIAI ARANYAT

Konkoly Zsófia aranyérmet szerzett csütörtökön 400 méteres gyorsúszásban, az S9-es kategóriában a párizsi paralimpián. Ez a magyar küldöttség első dobogós helyezése a francia fővárosban.

Forrás: Nemzeti Sport