Itt az új európai stratégia: 72 órára elegendő élelmiszer és víz felhalmozására kérik az EU-ban élőket

Azt tanácsolják az EU tagállamaiban élő embereknek, hogy egy új európai stratégia részeként otthonukban tartsanak 72 órára elegendő élelmiszert, vizet, illetve alapvető szükségleti cikkeket. A stratégia célja, hogy fokozza a felkészültséget árvizek, tűzvészek, világjárványok és katonai támadások esetén.
A stratégiát németországi és a skandináv országok tervei ihlették, ahol a témáról szóló tájékoztató füzeteket osztogattak, valamint segítő alkalmazásokat dolgoztak ki. Ezeken a felületeken pedig tanácsokat adnak az embereknek, mi a teendő katonai támadás vagy más válsághelyzet esetén.
72 ÓRÁS ÖNELLÁTÁST SZERETNÉNEK AZ EU LAKÓITÓL
Hadja Lahbib, az Európai Bizottság humanitárius segítségnyújtásért és válságkezelésért felelős biztosa „72 órás önellátást” szeretne az EU lakóitól, és egy videót is közzétett X-en, ahol bemutatja, mit tartsanak maguknál az emberek. A táskában vízálló tokban lévő személyi iratok, konzervek, palackozott víz, gyufa, svájci bicska, készpénz, valamilyen kártyajáték, gyógyszerek és egy kis rádió is megtalálható.
A TAGÁLLAMOK IS RAKTÁROZZANAK!
Az Index szerint az uniós bizottság azt javasolja, hogy ne csak a háztartások halmozzanak fel vészhelyzeti készleteket, hanem a tagállamok is raktározzanak gyógyszereket, alapvető nyersanyagokat, élelmiszereket és energiát, valamint rendelkezzenek a minimális vízellátást biztosító rendszerekkel is. A stratégia szerint az Európai Bizottság azt javasolja, hogy minden tagállam legalább évente rendezzen a válságokra felkészítő napot, hogy a civil lakosság és a vállalkozások is tudatosítsák a katasztrófákkal szembeni ellenálló képesség szükségességét.
AZ EU PILLÉREIT JELENTŐ BÉKE ÉS STABILITÁS MÁR NEM GARANTÁLT
A vészhelyzeti stratégia brüsszeli bemutatásakor Hadja Lahbib válságkezelésért felelős uniós biztos kiemelte: mivel az Európai Unió egyre összetettebb válságokkal és kihívásokkal néz szembe, az EU iránymutatásokkal kívánja támogatni a tagállamokat, és javítani Európa képességét az újonnan jelentkező fenyegetések megelőzésére és a reagálásra. “Az EU pilléreit jelentő béke és stabilitás már nem garantált. Európa fegyveres erőszakkal szembeni felkészültsége és ellenálló képessége a jövőben kihívásokkal nézhet szembe” – fogalmazott a biztos.