Hogy aludtatok? Trópusi éjszakán vagyunk túl, hajnalban sem igazán frissült fel a levegő
Egész éjjel meleg volt Kecskeméten: az ország nagy részén, így térségünkben is trópusi éjszakát hozott a hőség. Ez azt jelenti, hogy a hőmérséklet hajnalban sem csökkent 20 fok alá, sőt, több helyen 22–23 fok volt a legalacsonyabb érték.
A vasárnap sem tartogat felfrissülést, sőt, akár újabb melegrekordot is hozhat a nap! Az eddigi június 29-i csúcsot még 1935-ben mérték, akkor Szerepen 39,9 Celsius-fokot regisztráltak. Az előrejelzések szerint ma 36 és 41 fok közé emelkedhet a hőmérséklet, így könnyen megdőlhet a 91 éves rekord.
Az Időkép szerint a déli órákban az UV-sugárzás is extrém erős lesz, ezért érdemes kerülni a tűző napot, használni fényvédő krémeket, kalapot viselni és sok folyadékot fogyasztani.
Ha tehetitek, a legmelegebb órákban húzódjatok árnyékba, és vigyázzatok magatokra ebben a rendkívüli hőségben!



