A bolondos április már március 31-én megérkezett Kecskemétre? Jó reggelt, ez a Napi Pakk!

Borongós idő és izgalmas történelem: március 31. Kecskeméten sem lesz teljesen tökéletes az idő, és azt mondják az időjósok, jó ha esernyőt is viszünk reggel.
Ma az Árpádoké a főszerep, de mellettük Balbina, Béni, Benjamina, Benő, Akács, Ámos, Benjámin, Kornélia, Zsanett, Ákos, Janka, Johanna és Gujdó is ünnepel! Az Árpád név eredete az árpa szóból származik, és viselői általában olyan kitartó, szorgalmas emberek, akik nem félnek a kemény munkától. Nem véletlen, hogy sok Árpádot találunk a műszaki területeken: remekül boldogulnak a logikát igénylő feladatokkal, és szeretik a dolgokat lépésről-lépésre haladva megoldani. Ha ismersz egy Árpádot, ne felejtsd el ma felköszönteni!
Ma Kecskeméten nem éppen barátságos időre ébredtünk: a viharos északnyugati szél már reggel elkezdte cibálni a várost, helyenként záporokkal tarkítva a napot. A borongós ég alatt a hőmérséklet is csak 8 és 15 fok között alakul, így ha kilépsz az ajtón, érdemes jól felöltözni! Az északi szél ráadásul nem kímél senkit: erős lökésekkel próbálja megmutatni, ki az úr Kecskemét fölött. A jó hír viszont, hogy a hét második felére már enyhülés és több napsütés ígérkezik – csak ki kell bírni addig ezt a szeszélyes márciusi időt!
Pontosan 136 évvel ezelőtt, 1889-ben készült el az Eiffel-torony, amely azóta Párizs ikonikus szimbólumává vált. Tudtad például, hogy Luxemburgi Zsigmondot éppen 638 éve, 1387. március 31-én koronázták magyar királlyá Székesfehérváron? Az egyik leghosszabb ideig uralkodó magyar király politikai befolyása egész Európában érezhető volt, és jelentős hatást gyakorolt a magyar történelemre.
De nem csak királyokat és tornyokat ünnepelhetünk ezen a napon. Franz Joseph Haydn, az osztrák zeneszerző, aki Magyarországon is élt és alkotott, 293 évvel ezelőtt, 1732-ben született. A klasszikus zene egyik legnagyobb alakja, aki életművével világszerte ismertté vált. Guyon Richárd honvédtábornok 212 évvel ezelőtt, 1813-ban született, és a magyar szabadságharc kiemelkedő alakjává vált. Története ma is példaként szolgálhat mindazok számára, akik nem adják fel a küzdelmet.
És ha már tudomány: Bécsben 160 éve született meg Zsigmondy Richárd, magyar származású Nobel-díjas kémikus, aki munkásságával örökre beírta nevét a tudomány történetébe.
A legendás Eiffel-torony eredetileg csak ideiglenes kiállítási építménynek készült az 1889-es párizsi világkiállításra. Ma viszont a világ egyik legismertebb épülete, évente több millió látogatót vonzva Párizsba.