Havasi Bertalan: „a miniszterelnöknek elment az esze”
A Fidesz kommunikációs igazgatója, Havasi Bertalan szerint a kormány „Rákosi-korszakot idéző fenyegetőzést és félelemkeltést” folytat. A politikus ezért közleményben szólította fel a miniszterelnököt és a mögötte álló parlamenti többséget, hogy hagyjanak fel a megfélemlítéssel, és térjenek vissza a „higgadt, nyugodt polgári kormányzás” gyakorlatához.
A „Fidesz reagálása Magyar Péter mai parlamenti ámokfutására” című közlemény azt követően jelent meg, hogy az Országgyűlésben ismertették a Tisztító Tűz művelet egyes elemeit. A tervek között szerepel többek között az alkotmánybírókra vonatkozó 70 éves felső korhatár visszaállítása, valamint több jelentős közjogi változtatás is.
HAGYJÁK ABBA A FENYEGETŐZÉST!
A Fidesz felszólítja a kormányfőt, illetve a mögötte álló parlamenti többséget, hogy a Rákosi-korszakot idéző fenyegetőzést és a félelemkeltést hagyják abba, és térjenek vissza a Magyarországhoz méltó, higgadt, nyugodt polgári kormányzás gyakorlatához – írta Havasi Bertalan, az ellenzéki párt kommunikációs igazgatója hétfőn az MTI-hez eljuttatott közleményében.
„A MINISZTERELNÖKNEK ELMENT AZ ESZE”
Havasi Bertalan úgy fogalmazott: a mai napon az egész ország végérvényesen megtudhatta és megláthatta, hogy „a miniszterelnöknek elment az esze”. Állítása szerint ennek jelei már eddig is sokakat aggasztottak, de mára bizonyossá vált, hogy a kormány élén egy önmagán uralkodni képtelen, erőszakos, és Magyarország polgárait nyakló nélkül fenyegető miniszterelnök áll.



