Közélet

Figyeljünk oda embertársainkra! Az extrém hőség miatt meghosszabbították a vörös kódot

Jövő kedd éjfélig meghosszabbították a vörös kódot – jelentette be Kátai-Németh Vilmos szociális- és családügyi miniszter szerdán a Facebook-oldalán. Kiemelte, hogy a hőség miatt nagy veszélynek vagyunk kitéve, főleg a gyermekek, az idősek, a fogyatékossággal élők, a betegek és hajléktalan embertársaink, ezért figyeljünk egymásra!

A miniszter felhívta a figyelmet arra, hogy egy telefonhívás, egy rövid látogatás vagy néhány kedves szó is sokat jelenthet annak, aki egyedül van, vagy segítségre szorul.

MINDEN INTÉZMÉNYNEK FOGADNIA KELL A HAJLÉKTALANOKAT

A vörös kód eredetileg szombat hajnalban lépett életbe és kedd éjfélig tartott, de a hőség miatt most meghosszabbították. A rendelkezésnek két fontos célja van: egyrészt felhívja a társadalom figyelmét a rendkívüli helyzetre, másrészt a speciális eljárásrend alatt a szociális szektorban a diszpécserszolgálat jelzése alapján minden intézménynek fogadnia kell a hajléktalanokat, attól függetlenül, hogy kiknek nyújtanak szolgáltatást – írja a Telex.

EXTRÉM HŐSÉG JÖN

Mint ismert, extrém hőséget hoz a fölénk húzódó hőkupola. A legforróbb tájakon szombattól jó eséllyel a 40 fokot is elérjük, de nem kizárt a 41 fok sem. Így szinte biztosan több napon át megdönthetjük az évszázados melegrekordot. Ami Kecskemétet illeti, az előrejelzések azt mutatják, hogy vasárnap és hétfőn is karcolhatjuk a 40 fokot városunkban.

Kapcsolódó cikkek

'Fel a tetejéhez' gomb