Megszólalt Sulyok Tamás: óva int a közhatalom önkényes gyakorlásától
A jogállamiság tiszteletben tartására és a közhatalom önkényes gyakorlásának veszélyeire figyelmeztetett Sulyok Tamás, miután Magyar Péter kezdeményezte hivatalának megszüntetését.
„A köztársasági elnök egyelőre nem kommentálja a javaslatot. Mindazonáltal ismételten felhívja a figyelmet a jogállamiság elvének tiszteletben tartására és óva int a közhatalom önkényes gyakorlásától, valamint a kétharmados parlamenti többség adta lehetőségek korlátok nélküli érvényesítésétől” – ezt a választ küldte a Sándor-palota a Népszavának, miután kiderült, hogy Magyar Péter kezdeményezi megbízatásának megszüntetését.
MEGFOSZTÁSI ELJÁRÁST INDÍTANAK
Magyar Péter hétfői sajtótájékoztatóján ismertette az alaptörvénymódosítás tartalmát, majd jelezte, ha Sulyok Tamás nem írja alá a saját menesztését is tartalmazó módosítást, akkor szembemegy a jelenleg hatályos Alaptörvénnyel is, ebben az esetben megfosztási eljárást indítanak ellene. A miniszterelnök azt ígérte, olyan új köztársasági elnököt szeretnének választani, aki valóban meg tudja testesíteni a nemzet egységét.



