Mindenmás

Napi pakk: 35 fokot és sok napsütést hoz a csütörtök Kecskemétre, érvényben van a vörös kód

Folytatódik a kánikula, 35 fokot és sok napsütést hoz a csütörtök Kecskemétre! Érvényben van a vörös kód, és az extrém meleg miatt a másodfokú hőségriadó. Figyeljünk oda egymásra, és hozzátartozóinkra! Mutatjuk a csütörtök reggel legfontosabb információit, itt a Napi pakk a reggeli kávé mellé!

MAI NÉVNAPOSOK ÉS KARINTHY FRIGYES

Nagyon boldog névnapot kívánunk minden Vilmos, Viola, Vilma és Maxim olvasónknak! Érdekességek mára:

  • 139 éve született Karinthy Frigyes író, műfordító, kritikus, újságíró, humorista, a kabaré nagy mestere,
  • 83 éve William Grant „Bill” Moggridge angol designer, a legelső laptop tervezője,
  • 81 éve Nyári Gyula zenész, fotóművész,
  • 74 éve Erdő Péter az Esztergom-Budapesti főegyházmegye érseke, Magyarország prímása,
  • 63 éve pedig George Michael, kétszeres Grammy-díjas angol énekes-dalszerző (Last Christmas, A Different Corner, I Want your Sex, Too Funky).

ZAVARTALAN NAPSÜTÉS ÉS HŐSÉG

Csütörtökön csaknem zavartalan lesz a napsütés Kecskemét felett, és ezen a napon már sehol sem várható csapadék. Ennek ellenére élénk lökések kísérhetik az északi, északkeleti szelet. Kora reggelre 11 és 20 fok közé csökken a hőmérséklet, majd napközben tovább fokozódik a kánikula, a csúcshőmérséklet 31 és 37 fok között alakul.

ÉRVÉNYBEN VAN A VÖRÖS KÓD

Jövő kedd éjfélig meghosszabbították a vörös kódot – jelentette be Kátai-Németh Vilmos szociális- és családügyi miniszter. Kiemelte, hogy a hőség miatt nagy veszélynek vagyunk kitéve, főleg a gyermekek, az idősek, a fogyatékossággal élők, a betegek és hajléktalan embertársaink, ezért figyeljünk egymásra!

Kapcsolódó cikkek

'Fel a tetejéhez' gomb